| Corrosion Resistance | According To ISO9227-2017 Test Standard, 5% Salt Spray Test For 12 Hours, The Rust Area Does Not Exceed 5% Of The Total Area |
|---|---|
| The Salt Spray Test Conforms To The Standards | GB/T2423.17,IEC60068-2-11,ISO4628-3 |
| High Sealing Performance | 8MPa Does Not Leak |
| Light Transmittance | 85% |
| Connection Type | Threaded |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Material | 1215 Steel |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Design | Glass To Metal Seal |
|---|---|
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Material | 1215 Steel |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Material | 1215 Steel |