| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Current Rating | 30A |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Electroless Nickel Plating |
| Current Rating | 25A |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic |
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 600V |
|---|---|
| Connector Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current Rating | 20A |
| Insulator Material | Glass |
| Applicable Voltage | 12-24V |
| Voltage Rating | 600V |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current Rating | 20A-30A |
| Operating Temperature Range | -70°C To +300°C |
| Nominal Voltage | 12V-24V |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rati0Vng | 108V-1000V |
| Connector Type | Hermetic |
| Insulator Material | Glass |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 5000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Voltage | 500V |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Applicable Voltage | 12v - 24v |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |