| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥4000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Current | 30A |
|---|---|
| Connection | Screw |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Application | Electrical Equipment |
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Connection | Screw |
|---|---|
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Application | Electrical Equipment |
| Voltage | 220V |
| Current | 30A-300A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
|---|---|
| Application | Electrical Equipment |
| Voltage | 220V |
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Connection | Screw |
| Insulating Property | 5000MΩ |
|---|---|
| Application | Electrical Equipment |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Voltage | 220V |
| Current | 30A-300A |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Voltage | 108V - 1000V |
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Connection | Screw |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥5000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Current | 300A |
|---|---|
| Connection | Screw |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Application | Electrical Equipment |
| Operating Temperature Range | -70°C To +300°C |
| Surface | Smooth |
|---|---|
| Voltage | 108V - 1000V |
| Pin Material | Copper |
| Application | Electrical Equipment |
| Connection | Screw |
| Current | 300A |
|---|---|
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Surface | Nickel Plating |
| Connection | Screw |
| Application | Electrical Equipment |