| Terminationstyle | Crimp |
|---|---|
| Body Materials | 304 STAINLESS STEEL |
| Application | Aerospace, Military, Medical Devices |
| Voltagerating | 500V |
| Productname | Hermetic Seal Connectors |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Material | 45Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current | 10A - 30A |
|---|---|
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Material | 45Steel |
| Mountingstyle | Solder Or Crimp |
|---|---|
| Standardscompliance | RoHS |
| Tabs | SPCC |
| Working Current | 25A |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Application | Refrigeration Compressors |
|---|---|
| Certifications | RoHS |
| Insulationmaterial | PVC |
| Currentrating | 30A |
| Operation Current | 25A |
| Application | Refrigeration And Air Conditioning Compressors |
|---|---|
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Temperature Range | -40℃~+165℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Corrosionresistance | High |
| Size | Standard |
|---|---|
| Working Current | 25A |
| Working Temperature | -30°C ~ +150°C |
| Standardscompliance | RoHS |
| Insulationmaterial | CERAMIC |
| Current | 370A |
|---|---|
| Operating Temperature | 240°C |
| Connector Style | POWER BOLT |
| Application | Hermetic Compressors |
| Compatibility | Hermetic Compressors |
| Body | 45 STEEL |
|---|---|
| Ruubber Materials | TSE399 |
| Operation Current | 25A |
| Type | Electrical Terminal |
| Working Current | 400A |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Name | Hermetic Sight Glass |