| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
|---|---|
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Material | 45 Steel |
| Current Rating | 100A - 300A |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Insulation Material | Glass |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Current Rating | 100A - 300A |
| Manufacturer | SSCore |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Insulation Material | Glass |
| Pin | 4J28 |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Insulator | 1000MΩ@1000VDC |
| Tab | SPCC |
| Temperature Range | -40°C To 120°C |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
|---|---|
| Type | Compressor Terminals |
| Compatibility | Universal |
| Current Rating | 50A/MAX |
| Model | Terminals |
| Insulator Test | 1000MΩ@500VDC |
|---|---|
| Type | Compressor Terminals |
| Number Of Terminals | 3 |
| Compatibility | Universal |
| Finish | NICKE PLATED |
| Number Of Terminals | 3 |
|---|---|
| Pin | SUH446 WITH COPPER CORED, RATIO 2:1 |
| Current Rating | 50A/MAX |
| Compatibility | Universal |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |