| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
|---|---|
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Rated Voltage | 600V |
| Material | 45 Steel |
| Dimensions | Length: 26mm, Diameter: 16mm |
|---|---|
| Application | Electrical Feedthrough In Hermetic Environments |
| Insulation Material | Glass |
| Mounting Options | Flange, Threaded, Or Weldable |
| Operating Temperature | -165°C To 85°C |
| Mounting Style | Through Hole |
|---|---|
| Voltage Rating | 500 V |
| Pressurerating | Up To 5000 Psi |
| Operatingtemperaturerange | -55°C To 200°C |
| Terminal Type | Single Seal |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Color | Silver |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Current Rating | 30A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
|---|---|
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Material | 45 Steel |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Pressure Range | 5MPa |
| Application | Industrial |
|---|---|
| Current Rating | 30A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
| Insulation Material | Glass |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Current Rating | 100A - 300A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Connector Style | Mounting Screw |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Current Rating | 100A - 300A |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Core Column | M4 |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Connector Size | 1/4 Inch |