| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥4000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Connector Type | Hermetic |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Application | Vacuum Systems, Aerospace, Medical Devices |
|---|---|
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Thermal Cycle | -60°C ~ +100°C |
| Number Of Pins | 4 |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Thermal Cycle | -60°C ~ +100°C |
|---|---|
| Voltage Rating | Up To 10,000 V |
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C To 200°C |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |