| Burst Test | 5.0MPa |
|---|---|
| Thickness | 1-5μm |
| Installation Iron Shell | 304 Stainless Steel |
| Type | Terminal |
| Working Current | 35A MAX |
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
|---|---|
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Current Rating | 20A-30A |
| Impact Resistance | 200N |
| Voltage Rating | 1000V |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
|---|---|
| Current Rating | 20A-30A |
| Impact Resistance | 200N |
| Material | 45 Steel |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Impact Resistance | 200N |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
|---|---|
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Impact Resistance | 200N |
| Material | 45 Steel |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Impact Resistance | 200N |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Voltage Rating | 1000V |
| Impact Resistance | 200N |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Impact Resistance | 200N |
| Current Rating | 20A-30A |
| Voltage Rating | 1000V |
| Temperature Rating | -40°C-300°C |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h |
| Contact Resistance | 5000mΩ |
| Current Rating | 20A |
| Dielectric Strength | 2500VAC |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 5000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |