| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Material | 1215 Steel |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Pressure Range | 2- 5MPa |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Material | 45 Steel |
| Application | Industrial |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Material | 1215 Steel |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Pressure Range | 2- 5MPa |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Application | Industrial |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Pressure Range | 2- 5MPa |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Material | 45 Steel |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 5000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Design | Glass To Metal Seal |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Material | 1215 Steel |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |