| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Material | 1215 Steel |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Material | 1215 Steel |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Material | 1215 Steel |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Material | 1215 Steel |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Features | Hermetically Sealed |
|---|---|
| Temperature Range | -20°F To 300°F |
| Size | 1/2 Inch |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| High Sealing Performance | 8MPa Does Not Leak |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
|---|---|
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Name | Hermetic Sight Glass |
| Name | Hermetic Sight Glass |
|---|---|
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
| Design | Glass To Metal Seal |
| Material | 1215 Steel |
| Maximum Pressure | 6MPa - 10MPa |
|---|---|
| Design | Glass To Metal Seal |
| Thread Specification | Φ12.5-6mm - Φ27.5-6mm |
| Connection Type | Threaded, Flanged |
| Material | 1215 Steel |