| Corrosion Resistance | According To ISO9227-2017 Test Standard, 5% Salt Spray Test For 12 Hours, The Rust Area Does Not Exceed 5% Of The Total Area |
|---|---|
| The Salt Spray Test Conforms To The Standards | GB/T2423.17,IEC60068-2-11,ISO4628-3 |
| Cable Length | Customizable |
| Connector Finish | Nickel Plated |
| Connector Type | Hermetic |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Manufacturer | SSCore |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Connector Type | Hermetic |
| Material | 45 Steel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |