| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Current Rating | 20A |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
| Insulation Material | Glass |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Connector Type | Hermetic |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Connector Style | Mounting Screw |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Insulation Material | Glass |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Manufacturer | SSCore |