| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Connector Type | Hermetic |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Connector Series | EV |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Voltage Rating | 12V-540V |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Current Rating | 20A |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Connector Type | Hermetic |
| Manufacturer | SSCore |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
| Working Temperature | -40℃~+150℃ |
| Working Temperature | -40℃~+150℃ |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Current Rating | 20A |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Application | Electric Vehicle Charging, Industrial EV Infrastructure |
| Leak Test | 4.0MPa N2 Pressure No Leak |
| Productname | Hermetic EV Connector |
| Type | Electric Vehicle Connector |
| Nickel Plated | THICKNESS 3~6μm |
|---|---|
| Type | Electric Vehicle Connector |
| Impact Resistance | ≥200N |
| Product Temperature Range | -40°C To 125°C |
| Sleeve Colour | Green |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Manufacturer | SSCore |
| Voltage Rating | 12V-540V |