| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic |
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Insulation Material | Glass |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Material | 45 Steel |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Material | 45 Steel |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Current Rating | 30A |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rating | 600V |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Electroless Nickel Plating |
| Current Rating | 25A |
| Insulation Material | Glass |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Manufacturer | SSCore |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Material | 45 Steel |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Insulation Material | Glass |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Current Rating | 20A |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Panel Mount |