| Product Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Connector Style | EV |
| Material | 45Steel |
| Current Rating | 30A |
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Current Rating | 100A - 300A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Connector Style | Mounting Screw |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Current Rating | 100A - 300A |
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |