| Current | 30A |
|---|---|
| Connection | Screw |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Application | Electrical Equipment |
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Material | 45 Steel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥4000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Current | 300A |
|---|---|
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Surface | Nickel Plating |
| Connection | Screw |
| Application | Electrical Equipment |
| Insulation Material | Glass |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Manufacturer | SSCore |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Material | 45 Steel |
| Pressure Range | 2- 5MPa |
|---|---|
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Material | 45 Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
|---|---|
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Material | 45 Steel |
| Insulation Material | Glass |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Material | 45 Steel |
| Current Rating | 100A - 300A |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥4000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Pressure Range | 2- 5MPa |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Material | 45 Steel |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |