| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| WORKING TEMPERATURE | -30°C ~ +150°C |
|---|---|
| OPERATION CURRENT | 25A |
| NICKEL PLATING | THICKNESS 2~4μm |
| TABS | SPC (FINISH: Sn-Cu PLATED) |
| PINS | 10 PINS |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Connector Finish | Copper Plated |
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| Pin Materials | 4J50 |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic |
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Current Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Voltage Rating | 12V-96V |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Current Rating | 20A |
| Insulation | 1000MΩ @ 1000VDC |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Working Temperature | -40℃~+150℃ |
| Plate | C45 |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Manufacturer | SSCore |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Manufacturer | SSCore |