| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rating | 600V |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Manufacturer | SSCore |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.0MPa Does Not Leak |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
| Pin Materials | 4J50 |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Electroless Nickel Plating |
| Current Rating | 25A |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Material | 45 Steel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Connector Type | Hermetic |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Insulator Resistance | 100MΩ@1000VDC |
| Connector Type | Hermetic |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Voltage Rating | 600V |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Applicable Voltage | 12-24V |