| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Connector Style | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Thickness | 3~5 μm |
| Current | 25A-30A |
| Insulator | CERAMIC |
| Material | 45Steel |
|---|---|
| Current | 10A - 30A |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Pin Materials | 4J50 |
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Plate Materials | SAPH440 |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
|---|---|
| Rated Current | 30A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Material | 45 Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
| Material | 45 Steel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
| Insulator Resistance | 500MΩ@100VDC |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
| Pin | 4J50 ALLOY |
| Productname | Hermetically Sealed Terminal |
|---|---|
| Burst Test | 2.5MPa |
| Sealingtype | Hermetic |
| Operating Temperature | Up To 150°C |
| Currentrating | 30A |