| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥5000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Insulation | 1000M @ 1000VDC |
|---|---|
| PINS Material | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Temperature Range | -40℃~+165℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Current | 25A - 30A |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Material | 45Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| WORKING TEMPERATURE | -40°C ~ + 150°C |
|---|---|
| PINS | SUH446 STAINLESS STEEL |
| GLASS | ELAN #48 |
| BODY | 45 STEEL |
| INSULATION RESISTANCE TEST | 500MΩ @ 1000VDC |
| Contact Resistance | 1000mΩ Max |
|---|---|
| Working Current | 70A MAX |
| Voltage Rating | Up To 1000V |
| Nut | Brass |
| Current Rating | Up To 50A |
| Mounting Style | Through Hole |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Terminal Shape | Round |
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Terminal Type | Single Seal |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Rated Current | 30A |
| Material | 45 Steel |
| Rated Voltage | 600V |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Rated Voltage | 600V |
| Rated Current | 30A |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Material | 45Steel |
| Current | 10A - 30A |