| Surface Treatment | Electroless Nickel |
|---|---|
| Connector Type | Circlip Or Wielding |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Pin | 4J28 |
| Product Name | Fridge Compressor Terminals |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
|---|---|
| Rated Voltage | 600V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Material | 45 Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
|---|---|
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Impact Resistance | 200N |
| Material | 45 Steel |
| Current Rating | 20A-30A |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Material | 45 Steel |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 5000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
|---|---|
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Impact Resistance | 200N |
| Material | 45 Steel |
| Current Rating | 20A-30A |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
|---|---|
| Application | Electrical Equipment |
| Voltage | 220V |
| Insulating Property | 5000MΩ |
| Connection | Screw |
| Pressure Range | 2- 5MPa |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Application | Industrial |