| Application | Hermetic Compressors |
|---|---|
| Body | 45 STEEL |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Insulation Resistance | 100MΩ |
| Type | Compressor Terminals |
| Application | Hermetic Compressors |
|---|---|
| Certifications | UL, CE |
| Insulation Resistance | 100MΩ |
| Working Temperature | -30°C ~ +150°C |
| Dielectric Strength | 500VAC |
| Body | 45 STEEL |
|---|---|
| Insulation | 1000M @ 1000VDC |
| Current | 10A |
| Thermal Overload Protection | Included |
| Compressor Type | Hermetic |
| Mounting Style | Through Hole |
|---|---|
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Insulation Resistance | Greater Than 1000 MΩ |
| Rated Current | 30A |
| Wire Gauge | 22 AWG To 12 AWG |
| Contact Resistance | 10mΩ |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Certifications | UL, CE, RoHS |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Rated Voltage | 600V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Material | 45Steel |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current | 10A - 30A |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Rated Voltage | 600V |
|---|---|
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Rated Current | 30A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
|---|---|
| Current | 10A - 30A |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current | 10A - 30A |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Material | 45Steel |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |