| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Material | 45Steel |
| Current | 10A - 30A |
| Operating Temperature | -55°C To 125°C |
|---|---|
| Contact Size | 20 AWG |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Package Type | Bulk |
| Rated Current | 30A |
| Operating Temperature | -55°C To 125°C |
|---|---|
| Contact Size | 20 AWG |
| Termination Style | Straight |
| Rated Current | 30A |
| Contact Resistance | 10 MOhm |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
|---|---|
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Voltage Rating | 1000V |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Impact Resistance | 200N |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Impact Resistance | 200N |
| Current Rating | 20A-30A |
| Voltage Rating | 1000V |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Voltage Rating | 1000V |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Impact Resistance | 200N |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
|---|---|
| Current Rating | 20A-30A |
| Impact Resistance | 200N |
| Material | 45 Steel |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Impact Resistance | 200N |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Current Rating | 20A-30A |
| Voltage Rating | 1000V |
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
| Impact Resistance | 200N |
| Temperature Rating | -40°C-300°C |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h |
| Contact Resistance | 5000mΩ |
| Current Rating | 20A |
| Dielectric Strength | 2500VAC |