| Sealingtype | Hermetic |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ Min |
| OperatiomCurrent | 30AMAX |
| Insulationmaterial | CERAMIC |
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| Plating | Q355B |
|---|---|
| Insulationresistance | ≥1000 MΩ |
| Glass Material | ELAN #48 |
| Sealingtype | Hermetic |
| Operation Voltage | 420VAC ~ 935VAC |
| Temperature Rating | 105°C |
|---|---|
| Dielectric Strength | 2500VAC |
| Vibration Resistance | 20G |
| Contact Resistance | 2mΩ |
| Voltage Rating | 1000V |
| Rated Current | 30A |
|---|---|
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Material | 45 Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Rated Voltage | 600V |
| Rated Current | 30A |
|---|---|
| Rated Voltage | 600V |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Mounting Style | Through Hole |
|---|---|
| Voltage Rating | 500 V |
| Pressurerating | Up To 5000 Psi |
| Operatingtemperaturerange | -55°C To 200°C |
| Terminal Type | Single Seal |
| Application | Refrigeration Compressors |
|---|---|
| Certifications | RoHS |
| Insulationmaterial | PVC |
| Currentrating | 30A |
| Operation Current | 25A |
| Productname | Hermetically Sealed Terminal |
|---|---|
| Burst Test | 2.5MPa |
| Sealingtype | Hermetic |
| Operating Temperature | Up To 150°C |
| Currentrating | 30A |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Rated Voltage | 600V |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Material | 45Steel |
| Current | 10A - 30A |