| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Rated Current | 30A |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Rated Voltage | 600V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Rated Voltage | 1000VDC |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Number Of Contacts | 3 |
| Pin Materials | SUH446 WITH COPPER, CORED RATIO 2:1 |
| Connector Style | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Thickness | 3~5 μm |
| Current | 25A-30A |
| Insulator | CERAMIC |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Rated Current | 30A |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Rated Voltage | 600V |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
|---|---|
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Rated Voltage | 600V |
| Material | 45 Steel |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
| Material | 45 Steel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Plate Materials | SAPH440 |
|---|---|
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Fnish | NICKEL PLATED , THICKNESS 2~5μm |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Current | 25-30A |