| Application | Hermetic Compressors |
|---|---|
| Current | 10A |
| Insulation Resistance | 100MΩ |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Operation Current | 25A |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Material | 45Steel |
| Current | 10A - 30A |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Rated Voltage | 600V |
| Material | 45 Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Current | 10A - 30A |
|---|---|
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Material | 45Steel |
| Insulation | 1000M @ 1000VDC |
|---|---|
| Current | 25A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -40℃~+150℃ |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Current | 10A - 30A |
| Voltage Rating | 72V - 810V |
| Rated Current | 30A |
|---|---|
| Rated Voltage | 600V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Material | 45 Steel |
| Temperature Range | -70°C To 300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
| Current | 10A - 30A |
| Material | 45Steel |
| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Nicke Plated | THICKNESS 2~5μm EXCEPT TABS |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |