| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Plate Materials | SAPH440 |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Connector Type | Hermetic |
| Manufacturer | SSCore |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Connector Type | Hermetic |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current Rating | 30A |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic |
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Current Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Voltage Rating | 12V-96V |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Connector Type | Hermetic |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Manufacturer | SSCore |
| Material | 45 Steel |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |