| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rati0Vng | 108V-1000V |
| Connector Type | Hermetic |
| Insulator Material | Glass |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Material | 45 Steel |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Material | 45 Steel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Material | Hermetic Seal |
| Thickness | 3~5 μm |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Material | 45 Steel |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Connector Type | Hermetic |
| Material | 45 Steel |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Mounting Type | Mounting Screw |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
| Product Name | Hermetic Feedthrough Connectors |
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Material | 45 Steel |
| Connector Series | EV |
|---|---|
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current Rating | 30A |