| Current Rating | 20A |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h |
| Contact Resistance | 2mΩ |
| Burst Test | 5.0MPa |
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Connector Series | EV |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Voltage Rating | 12V-540V |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Current Rating | 20A |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Manufacturer | SSCore |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Current Rating | 30A |
| Mounting Style | Screw |
|---|---|
| Burst Test | 5.0MPa |
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Glass Material | ELAN #48 |
| Operating Temperature | Up To 150°C |
| Connector Series | EV |
|---|---|
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current Rating | 30A |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Product Name | Hermetic EV Connector |
| Connector Series | EV |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 600V |
| Connector Type | Hermetic |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Voltage | 500V |
| Current | 30A |
| Material | 45Steel |
| Applicable Voltage | 12v - 24v |
| Product Name | Hermetic EV Connector |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Electroless Nickel Plating |
| Current Rating | 25A |