| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
|---|---|
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Impact Resistance | 200N |
| Voltage Rating | 1000V |
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Temperature Rating | -70°C - 300°C |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Impact Resistance | 200N |
| Dielectric Strength | 3500VAC |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Voltage Rating | 12V-540V |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Temperature Range | -70℃ To 300℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
| Material | 45 Steel |
| Voltage | 500V |
|---|---|
| Material | 45 Steel |
| Applicable Voltage | 12v - 24v |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Connector Style | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Current Rating | 30A |
| Voltage Rating | 600V |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 5000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| Voltage Rating | 600V |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Applicable Voltage | 12-24V |
| Voltage Rating | 600V |
|---|---|
| Connector Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current Rating | 20A |
| Insulator Material | Glass |
| Applicable Voltage | 12-24V |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 5000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |
| High Insulation Performance | Static Test At 500VDC, Insulation Greater Than 10000MΩ |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| High Voltage Resistance | ≥5000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Corrosion Resistance | Refer To The Salt Spray Standard GB/T2423.17, Which Can Reach The Level Of 8 Or Above |
| Resistant To Various Refrigerant And Refrigerant Oil | R114a,R410a,R22 And CO2 Refrigerant |