| Standardscompliance | ROHS |
|---|---|
| Usage | Electrical Connection |
| Color | Gray |
| Operatingtemperaturerange | -40°C To 150°C |
| Insulator Resistance | 1000MΩ@100VDC |
| Application | Refrigeration And Air Conditioning Compressors |
|---|---|
| Contact Resistance | 10mΩ |
| Temperature Range | -40℃~+165℃ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Corrosionresistance | High |
| Temperature Range | -70℃~+300℃ |
|---|---|
| Material | 45Steel |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Current | 10A - 30A |
| INSULATOR RESISTANCE | 2000MΩ@500VDC |
|---|---|
| RUBBER MATERILAS | SICLICONE RUBBER |
| SPRING LOCK WASHER MATERILAS | 304 STAINLESS STEEL |
| NUT M5 MATERILAS | H62 BRASS |
| WASHER 5 MATERILAS | H62 BRASS |
| Current Rating | 30A |
|---|---|
| Connector Type | Hermetic |
| Voltage Rating | 108V-1000V |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |