| Core Column | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| Contact Plating | Electroless Nickel |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Manufacturer | SSCore |
| Connector Type | Hermetic |
| Certifications | MIL-STD-883, MIL-STD-202, And RoHS Compliant |
|---|---|
| Hermeticity Level | Helium Leak Tested |
| Pin | Brass |
| Temperature Range | 120°C |
| Current Rating | Up To 25 A |
| Body Material | PA66 + 30% GF |
|---|---|
| Operating Temperature | -45°C To +150°C |
| Contact Piece Materials | Phosphor Bronze C5191-1.2H |
| Leak Test | 4MPa N2 Pressure No Leak |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
|---|---|
| Voltage Rating | 220V - 600V |
| Manufacturer | SSCore |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Connector Style | Mounting Screw |
| Current Rating | 1A AC/DC |
|---|---|
| Pin | Brass |
| Manufacturer | SSCore |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min |
| Operating Temperature | -25°C To +85°C |
| Rubber Material | Silicone Rubber |
|---|---|
| Temperature Range | -40℃~+150℃ |
| Insulationresistance | ≥1000 MΩ |
| Model | EV Connector |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Pin Materials | 52 ALLOY |
|---|---|
| Leak Rate | <2x10^-8 Atm Cc/sec |
| Connector Type | Hermetic |
| Connector Shell Material | 12L14 OR 1215 C.F.S |
| Glass Materials | ELAN #13 OR EQUIVALENT |
| Surface Treatment | Electroless Nickel |
|---|---|
| Mechanicalstrength | High Tensile And Compressive Strength |
| Sealing Method | Glass-to-Metal Seal |
| Connector Type | Single Pin |
| Leakrate | < 1 X 10^-9 Atm-cc/sec |
| Rated Voltage | 1000VDC |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Number Of Contacts | 3 |
| Pin Materials | SUH446 WITH COPPER, CORED RATIO 2:1 |
| High Sealing Performance | 3.5MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Insulation Resistance | 10^9 Ohms |
| Pin | 4J28 ALLOY |
| Color | Silvery |
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |